ÜNiVERSiTELi MYO TEKNiKERLER - MÜCADELE PLATFORMU -

MYO TALEPLERİMİZ))) KADRO - ÜNVAN - YETKİ - SSK - KISA DÖNEM ASKERLİK - MYO MESLEK ELEMANLARI VE ODALAR BİRLİĞİ HAKLARIMIZ VERİLSİN ! MESLEK ONURUMUZU İSTİYORUZ!
 
PortalAnasayfaTakvimGaleriSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 BASIN AÇIKLAMASI

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 461
Yaş : 50
NERDEN : İSTANBUL
MESLEK : İNŞAAT TEKNiKERi
OKUL : MYO
MYO Dernek : YOK
PUAN VER : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Personalized field :
Points : 3912
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 14/03/08

MesajKonu: BASIN AÇIKLAMASI   08.04.08 23:17

DİKKAT !!! Basın Açıklamasını BASIN,TV ve MEDYA KURULUIŞLARINA iletiniz !!!
BASIN AÇIKLAMASI


21-1-2008 MYOLARIN 1976 DAN BERİ DEĞİŞMEYEN MAKUS KADERİNİN MİLADIDIR.

1959 da Ankarada kurulan ilk Tekniker derneği olan derneğimiz Türkiyede bulunan Tekniker,Yüksek Tekniker,ve Tüm Meslek Yüksek okulları mezunlarını içine alan tek ülkemiz içinde şubeleriyle tek Genel Başkanlık ve dernektir.
Değerli basın mensupları:

21-01-2008 tarihinde 2008-784 esas sayı ve tarihle TBMM ne Sn. Afyonkarahisar milletvekili Prof. Dr. Abdulkadir Akcan ve MHP li milletvekilleri tarafından sunulan (buradan bir kez daha tüm myo camiası adına teşekkürlerimi sunarız ) Meslek yüksek okulları mezunlarının kadro unvan,yetki,askerlik indirimini konu alan kanun teklifi Mesleki ve Teknik açıdan tamamen Genel Başkanlığımız tarafından yılların tecrübesi ve yaşanmışlığı ile hazırlanmıştır. Sn. MHP milletvekillerimiz bizim mesleki ve teknik bilgi ve tecrübemize güvenerek , aynı zamanda yetkili birimlerine inceleterek haklı görerek aynen TBMM ne sunmuşlardır

CHP VE DSP Bizzat Genel Başkanımızın temaslarıyla MYO sorunu memleket sorunu 1,5 milyon myolu sorunu tam destek evet demişlerdir.

Bu kanun teklifi Ülkemizin 515 MYO sunda 2006 kayıtlarına göre mezun 1,226,063 okuyan 441,074 öğrencinin okulda okurken ,askerlik görevi sırasında ,iş yaşamında tüm yaşamını değiştirecektir. Çünki bu zamana kadar yaklaşık 2 milyon MYO luyu gerek iş hayatında gerek okurken gerekse askerlik yaşamında Lise mezunundan ayıran bir kanun yoktu. Okuyor ve sokakta kaderleriyle kalıyor bunalımlar içinde ben bu okulu niye okudum diye kahrediyorlardı.

Biz hazırladığımız bu 7 maddede MYO larda milat başlattık

1.maddede Askerlik görevini Lise mezunları gibi 15 ay değil ama 4 yıllıklar gibi 6 ay da değil 2 yıllık mezunlar olarak ortası 9 ay olarak hazırladık.

2 .maddede MYO yu bitirince diplamasında üniversite yazmasına rağmen iş dünyasında Meslek lisesi mezunu formen ,ustabaşı myo mezunu işçi olarak çalışmasını kadrosuz unvansız yetkisiz çalışmasını kızların sekreter tezgahtar erkeklerin şöför , garson , köfteci olarak bu okulu bitirip % 85 inin ( % 15 ni tenzih ederiz ) bu işlerde çalışmasının bu diplamaya gerek olmadığını gösterdikki kanunla kadrosu unvanı yetkisi belli olsun.

3. maddede işverenin işe personel alırken myolu ara eleman alımını teşvik için eğer çalıştırdığı personelin % 50 si myolu ise sigorta muafiyeti tanınsın dedikki bu okullara rağbet ve ülkemiz sanayisinde kalifiye eleman sıkıntısı bitsin diye.

4. madde Myo larda okuyan öğrenciler okula başladıkları gün sigortalı olsun dedik ki bu okullara ilgi artarak kalifiye ara eleman ülkemize yetişsin.

5. maddede Belkide çok konuşulacağımız madde ama 515 myo müdürünün bizden beklediği ne olur şu sınavsız sisteme bir çare kalite düştü dibe vurdu bedava üniversite diye geliyorlar bomboş lisede yeterli eğitim alamamış burada çuvallıyorlar zaten kendisi 001-002 ler alıp okulu bırakıyor 515 myonun 318 ini konferanslarıyla dolaşıp konuştuğumuz bu sınavsız geçiş sistemine kontenjan ve sınav sistemiyle belki yoksul öğrenciler sınavsız geçiyordu niye denilecek ama iş dünyasının ne yapayım ben myoluyu geliyor bomboş bir şey bilmiyor kalite yok dediği mezunlarda kaliteyi getirmek için sınavsız geçişe sınav koyduk kontenjan koyduk günü kurtarmasın myo geleceği aydınlansın dedik bugünü değil yarını düşündük sınavsız geçişin başladığı 2002 den sonra myolarda kalite dibe vurmuş 2002 den evvel mezunlar ise iş dünyasında daha çok tutulmuştur istatistiklerle bu bellidir. Bu maddenin amacı kalite artsın iş dünyası myo yu bitirmiş bir şey yok savını değiştirmektir..

Sn. Basın mensupları MYO kadro,unvan,yetki ve askerlik indimi kanun teklifi günahı ve sevabıyla mesleki ve teknik açıdan tarafımızdan hazırlanmış ve sn. MHP milletvekillerinin biz e sahip çıkmasıyla yüce meclisimize teklif olarak sunulmuştur.

İçindeki maddeler 2 milyon myolunun 1976 dan beri değişmeyen makus kaderini değiştirirken bazı çevrelercede ilerde çok konuşulacaktır.

Biz işçinin, memurun, emeklinin, esnafın orta gelirli çocukların okuduğu myolarda bıçak kemiğe dayandığı anda bunalımlar hat safhaya çıktığı anda yılların birikimi ve yaşanmışlığıyla mesleki ve teknik açıdan hazırladığımız bu kanun teklifini TBMM ne sunulmasını sağlayan Tüm MHP+CHP+DSP milletvekillerine canı gönülden teşekkür ederken 30 mayıs 2008 civarı TBMM de hem meslek odası hem kadro ,unvan,yetki askerlik teklifimiz oylanacaktır.Biz 30 mayısa kadar il il ilçe ilçe dolaşarak myoları aydınlatıp kamuoyu yaratmaya çalışıyoruz. 1,5 milyonun kaderi ve yaşamı iş ve askerlik hayatında bu kanun teklifleri ile değişecektir. Ve bu kutsal MYO davasında bize yardımcı olan her kese minattar olacağız Biz bu vatanın evlatları olan yaklaşık 1,5 milyon myolunun üniversite diplaması ile askerlik ve iş yaşamında Lise mezunundan aynı statü ve yetkide sayılmaması için AKP milletvekillerinden bu kanun teklifinin gerçekleşmesi için TBMM de oylamada desteklerini 2 milyon myolu adına bekliyoruz.

Tekder Genel Başkanlığı

(Tekniker,Yüksek Tekniker,Meslek Yüksekokulları mezunları)

Yüksel caddesi 36/1 kızılay-Ankara

312-4313021

www.myoteknikerler.com

baskan@myoteknikerler.com


NOT:
Sitemize mail yolu ile gönderilen basın açıklamasının duyurusudur


En son Admin tarafından 28.04.08 9:08 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://myoteknikerler.forumzen.com
MyoTekniker
Admin
Admin
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 271
Yaş : 52
NERDEN : İstanbul
MESLEK : İnşaat Teknikeri
PUAN VER : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Personalized field :
Points : 3842
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 09/04/08

MesajKonu: Geri: BASIN AÇIKLAMASI   09.04.08 16:26

Bu basın açıklamasını basın ve medya kuruluşlarına gönderelim

Arrow
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://www.myoteknikerler.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 461
Yaş : 50
NERDEN : İSTANBUL
MESLEK : İNŞAAT TEKNiKERi
OKUL : MYO
MYO Dernek : YOK
PUAN VER : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Personalized field :
Points : 3912
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 14/03/08

MesajKonu: Geri: BASIN AÇIKLAMASI   14.04.08 1:04

güncel
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://myoteknikerler.forumzen.com
 
BASIN AÇIKLAMASI
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
ÜNiVERSiTELi MYO TEKNiKERLER - MÜCADELE PLATFORMU -  :: GÜNDEM :: MYO'DA NELER OLUYOR ?-
Buraya geçin: