ÜNiVERSiTELi MYO TEKNiKERLER - MÜCADELE PLATFORMU -

MYO TALEPLERİMİZ))) KADRO - ÜNVAN - YETKİ - SSK - KISA DÖNEM ASKERLİK - MYO MESLEK ELEMANLARI VE ODALAR BİRLİĞİ HAKLARIMIZ VERİLSİN ! MESLEK ONURUMUZU İSTİYORUZ!
 
PortalAnasayfaTakvimGaleriSSSKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Başbakana yazılacak yazı

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Admin
Admin
Admin
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 461
Yaş : 50
NERDEN : İSTANBUL
MESLEK : İNŞAAT TEKNiKERi
OKUL : MYO
MYO Dernek : YOK
PUAN VER : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Personalized field :
Points : 3968
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 14/03/08

MesajKonu: Başbakana yazılacak yazı   11.11.08 12:41

Download-Link #1:

rapidshare.com BA__350_BAKANA__YAZACA__286_IMIZ__oeRNEK_YAZI.docx.htmlArkadaşlar BAŞBAKANA YAZACAĞIMIZ ÖRNEK YAZI AŞAĞIDADIR BU YAZIYI BEN ŞU ÜNİVERSİTENİN ŞU ŞU AN ŞU İŞİ YAPTIM GİBİ KENDİ KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİ VE FİKİRLERİNİZİ EKLEYEREK YOLLAYINIZ

Sn. BAŞBAKANIM

Ben Meslek yüksek okulu mezunuyum. Ailem orta gelirli bir aile binbir zorlukla Üniversitenin MYO suna girerek bitirdim. Diplomamda bitirdiğim üniversitenin Rektörünün imzası var Ama ben iş hayatımda hep Lise mezunu gibi sayıldım Lise mezunu amirim ben onun altında işçiyim hiçbir yetkim imzam kadrom yok Üniversite diplamasının hiçbir faydasını iş hayatımda göremedim Askere gittim Lise mezunu başımda çavuş ben Er oda 15 ay bende 15 ay birde bana üniversite mezunuyum diye yapılanlar burada anlatmaya dilim varmaz.
Sn. BAŞBAKANIM biz sadece bu myo ları neden okuduk diyoruz LİSE mezunundan niye hiç farkımız yok TBMM meclisine 2/114 ve 2/131 sayılı 2 MYO kanun teklifi MHP tarafından verildi CHP ve DSP kimin verdiği önemli değil 1,5 milyon myolunun aileleri ile 5 milyonun sorunu Memleket sorunu dedi destek verdi. Siz e ulaşamadık BAŞBAKANIM . Bu kanun teklileri Ülkemizin 515 MYO sunda 2006 kayıtlarına göre mezun 1,226,063 okuyan 441,074 öğrencinin okulda okurken ,askerlik görevi sırasında ,iş yaşamında tüm yaşamını değiştirecektir. Çünkü bu zamana kadar yaklaşık 2 milyon MYO luyu gerek iş hayatında gerek okurken gerekse askerlik yaşamında Lise mezunundan ayıran bir kanun yoktu. Okuyor ve sokakta kaderleriyle kalıyor bunalımlar içinde ben bu okulu niye okudum diye kahrediyorlardı
2/114 Kanun teklifi Her meslek kuruluşunun meslek odası var bizim yok Başbakanım 1,5 milyon myolunun meslek odası bu kanun teklifi ile olacak BAŞBAKANIM
2-131 kanun teklifi İSE BU OKULLARIN KURULDUĞU 1976 DAN BERİ bize hiçbir kanunla kadro unvan yetki vermemişler sanki 1976 dan beri doğurup sokağa bırakılmış gibi diplamamızı verip sokağa bırakmışlar ne yaparsan yap demişler onları düzenliyor BAŞBAKANIM.
1. maddede Askerlik görevini Lise mezunları gibi 15 ay değil ama 4 yıllıklar gibi 6 ay da değil haddimizi bilerek 2 yıllık mezunlar olarak ortası 9 ay olarak hazırladık.
2.maddede MYO yu bitirince diplamasında üniversite yazmasına rağmen iş dünyasında Meslek lisesi mezunu formen ,ustabaşı myo mezunu işçi olarak çalışmasını kadrosuz unvansız yetkisiz çalışmasını kızların sekreter tezgahtar erkeklerin şöför , garson , köfteci olarak bu okulu bitirip % 85 inin ( % 15 ni tenzih ederiz ) bu işlerde çalışmasının bu diplamaya gerek olmadığını gösterdikki kanunla kadrosu unvanı yetkisi belli olsun.
3.maddede işverenin işe personel alırken myolu ara eleman alımını teşvik için eğer çalıştırdığı personelin % 50 si myolu ise sigorta muafiyeti tanınsın dedikki bu okullara rağbet ve ülkemiz sanayisinde kalifiye eleman sıkıntısı bitsin diye.
4.madde Myo larda okuyan öğrenciler okula başladıkları gün sigortalı olsun dedik ki bu okullara ilgi artarak kalifiye ara eleman ülkemize yetişsin.
5.maddede Belkide çok konuşulacağımız madde ama 515 myo müdürünün bizden beklediği ne olur şu sınavsız sisteme bir çare kalite düştü dibe vurdu bedava üniversite diye geliyorlar bomboş lisede yeterli eğitim alamamış burada çuvallıyorlar zaten kendisi 001-002 ler alıp okulu bırakıyor 515 myonun 318 ini konferanslarıyla dolaşıp konuştuğumuz bu sınavsız geçiş sistemine kontenjan ve sınav sistemiyle belki yoksul öğrenciler sınavsız geçiyordu niye denilecek ama iş dünyasının ne yapayım ben myoluyu geliyor bomboş bir şey bilmiyor kalite yok dediği mezunlarda kaliteyi getirmek için sınavsız geçişe sınav koyduk kontenjan koyduk günü kurtarmasın myo geleceği aydınlansın dedik bugünü değil yarını düşündük sınavsız geçişin başladığı 2002 den sonra myolarda kalite dibe vurmuş 2002 den evvel mezunlar ise iş dünyasında daha çok tutulmuştur istatistiklerle bu bellidir. Bu maddenin amacı kalite artsın iş dünyası myo yu bitirmiş bir şey yok savını değiştirmektir..
Biz işçinin, memurun, emeklinin, esnafın orta gelirli çocukların okuduğu myolarda bıçak kemiğe dayandığı anda bunalımlar hat safhaya çıktığı anda yılların birikimi ve yaşanmışlığıyla mesleki ve teknik açıdan hazırladığımız bu kanun teklifini TBMM ne sunulmasını sağlayan Tüm MHP+CHP+DSP milletvekillerine canı gönülden teşekkür ederken 1,5 milyonun kaderi ve yaşamı iş ve askerlik hayatında bu kanun teklifleri ile değişecektir. Ve bu kutsal MYO davasında bize yardımcı olan her kese minnattar olacağız Biz bu vatanın evlatları olan yaklaşık 1,5 milyon myolunun (AİLELERİ İLE BERABER 5 MİLYON ) üniversite diplaması ile askerlik ve iş yaşamında Lise mezunundan aynı statü ve yetkide sayılmaması için
SN BAŞBAKANIM BU 2 KANUN TEKLİFİNE EVET DEYİNİZ. HAYIR DUALARIMIZ ALINIZ.


En son Admin tarafından 11.11.08 12:48 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://myoteknikerler.forumzen.com
Admin
Admin
Admin
avatar

Erkek
Mesaj Sayısı : 461
Yaş : 50
NERDEN : İSTANBUL
MESLEK : İNŞAAT TEKNiKERi
OKUL : MYO
MYO Dernek : YOK
PUAN VER : <div class="js-kit-rating" view="score" path="" title="" permalink=""></div><script src="http://js-kit.com/ratings.js"></script>
Personalized field :
Points : 3968
Reputation : 0
Kayıt tarihi : 14/03/08

MesajKonu: Geri: Başbakana yazılacak yazı   11.11.08 12:42

Sayın BAŞBAKAN' ım Mayıs' ta TBMM' de görüşülecek, MYO Kanun Tekliflerimize AKP Grubu olarak lütfen EVET deyiniz.

Sn. BAŞBAKAN’ IM

Ben Meslek Yüksek Okulu mezunuyum. Ailem orta gelirli bir aile, okulumu binbir zorlukla Gazi Üniversitesinin İnşaat Teknikerliği MYO’ suna girerek bitirdim. Diplomamda bitirdiğim üniversitenin Rektörünün imzası var. Ama ben iş hayatımda hep Lise mezunu gibi sayıldım Lise mezunu amirim ben onun altında işçiyim hiçbir yetkim imzam kadrom yok Üniversite diplamasının hiçbir faydasını iş hayatımda göremedim .Askere gittim Lise mezunu başımda çavuş ben Er, o da 18 ay ben de 18 ay bir de bana üniversite mezunuyum diye yapılanlar burada anlatmaya dilim varmaz.
Sn. BAŞBAKAN’ ım biz sadece bu myo’ ları neden okuduk diyoruz .LİSE mezunundan niye hiç farkımız yok TBMM meclisine 2/114 ve 2/131 sayılı 2 MYO kanun teklifi MHP tarafından verildi. CHP ve DSP kimin verdiği önemli değil 1,5 milyon myo’ lunun aileleri ile 5 milyonun sorunu Memleket sorunu dedi destek verdi. Siz e ulaşamadık BAŞBAKAN’ IM . Bu kanun teklileri Ülkemizin 515 MYO’ sun da 2006 kayıtlarına göre mezun 1,226,063 okuyan 441,074 öğrencinin okulda okurken , askerlik görevi sırasında ,iş yaşamında tüm yaşamını değiştirecektir. Çünkü bu zamana kadar yaklaşık 2 milyon MYO’ luyu gerek iş hayatında gerek okurken gerekse askerlik yaşamında Lise mezunundan ayıran bir kanun yoktu. Okuyor ve sokakta kaderleriyle kalıyor bunalımlar içinde ben bu okulu niye okudum diye kahrediyorlardı.
2/114 Kanun teklifi , her meslek kuruluşunun meslek odası var bizim yok Başbakanım 1,5 milyon myo’ lunun meslek odası bu kanun teklifi ile olacak BAŞBAKAN’IM.
2-131 kanun teklifi ise , BU OKULLARIN KURULDUĞU 1976’ DAN BERİ bize hiçbir kanunla kadro unvan yetki vermemişler sanki 1976’ dan beri doğurup sokağa bırakılmış gibi diplamamızı verip sokağa bırakmışlar ne yaparsan yap demişler onları düzenliyor BAŞBAKANIM.
1. madde de Askerlik görevini Lise mezunları gibi 15 ay değil ama 4 yıllıklar gibi 6 ay da değil haddimizi bilerek 2 yıllık mezunlar olarak ortası 9 ay olarak hazırladık.
2.maddede MYO’ yu bitirince diplamasında üniversite yazmasına rağmen iş dünyasında Meslek lisesi mezunu formen , ustabaşı myo mezunu işçi olarak çalışmasını kadrosuz unvansız yetkisiz çalışmasını kızların sekreter tezgahtar erkeklerin şöför , garson , köfteci olarak bu okulu bitirip % 85 inin ( % 15 ni tenzih ederiz ) bu işlerde çalışmasının bu diplamaya gerek olmadığını gösterdik ki kanunla kadrosu unvanı yetkisi belli olsun.
3.maddede işverenin işe personel alırken myo’ lu ara eleman alımını teşvik için eğer çalıştırdığı personelin % 50 si myo’ lu ise sigorta muafiyeti tanınsın dedik ki bu okullara rağbet ve ülkemiz sanayisinde kalifiye eleman sıkıntısı bitsin diye.
4.madde Myo ‘ lar da okuyan öğrenciler okula başladıkları gün sigortalı olsun dedik ki bu okullara ilgi artarak kalifiye ara eleman ülkemize yetişsin.
5.maddede Belki de çok konuşulacağımız madde ama 515 myo müdürünün bizden beklediği ne olur şu sınavsız sisteme bir çare kalite düştü dibe vurdu. Bedava üniversite diye geliyorlar bomboş lisede yeterli eğitim alamamış burada çuvallıyorlar zaten kendisi 001-002 ler alıp okulu bırakıyor 515 myo’ nun 318’ ini konferanslarıyla dolaşıp konuştuğumuz bu sınavsız geçiş sistemine kontenjan ve sınav sistemiyle belki yoksul öğrenciler sınavsız geçiyordu , niye denilecek ama iş dünyasının ne yapayım ben myo’ luyu , geliyor bomboş bir şey bilmiyor kalite yok dediği mezunlarda kaliteyi getirmek için sınavsız geçişe sınav koyduk kontenjan koyduk günü kurtarmasın myo geleceği aydınlansın dedik bugünü değil yarını düşündük sınavsız geçişin başladığı 2002 den sonra myo’ larda kalite dibe vurmuş 2002 den evvel mezunlar ise iş dünyasında daha çok tutulmuştur istatistiklerle bu bellidir. Bu maddenin amacı kalite artsın iş dünyası myo’ yu bitirmiş bir şey yok savını değiştirmektir..
Biz işçinin, memurun, emeklinin, esnafın orta gelirli çocukların okuduğu myo’ lar da bıçak kemiğe dayandığı anda bunalımlar hat safhaya çıktığı anda yılların birikimi ve yaşanmışlığıyla mesleki ve teknik açıdan hazırladığımız bu kanun teklifini TBMM’ ne sunulmasını sağlayan Tüm MHP+CHP+DSP milletvekillerine canı gönülden teşekkür ederken 1,5 milyonun kaderi ve yaşamı iş ve askerlik hayatında bu kanun teklifleri ile değişecektir. Ve bu kutsal MYO davasında bize yardımcı olan her kese minnattar olacağız.Biz bu vatanın evlatları olan yaklaşık 1,5 milyon myo’ lunun (AİLELERİ İLE BERABER 5 MİLYON ) üniversite diplaması ile askerlik ve iş yaşamında Lise mezunundan aynı statü ve yetkide sayılmaması için.
SN BAŞBAKAN’ IM BU 2 KANUN TEKLİFİNE EVET DEYİNİZ. HAYIR DUALARIMIZI ALINIZ.
10 /05 / 2008
SAYGILARIMLA.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://myoteknikerler.forumzen.com
 
Başbakana yazılacak yazı
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GAZETEYE YAZI YAZMA
» Gafletten uyan

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
ÜNiVERSiTELi MYO TEKNiKERLER - MÜCADELE PLATFORMU -  :: GÜNDEM :: MYO'DA NELER OLUYOR ?-
Buraya geçin: